Sıkça Sorulan Sorular


Kursumuzda Yabancılara Türkçe Öğretimi, Dil bilgisi vb tüm Türkçe ÖABT dersleri verilmektedir.

Kursumuzda TDE ÖABT tüm dersleri verilmektedir. Pakete Eski Türk Dili metin çözümlemeleri ve divan edebiyatı beyit şerhleri de yapılmaktadır.

GK-GY ve eğitim bilimleri paketlerimiz mevcuttur. Bu derslere giren hocalarımız da yıllardır alanlarında ders veren deneyimli hocalardır.

Türkçe ÖABT’de Dört Beceri ve Alan eğitimi dersleri hayatî öneme sahiptir ve soru sayısı fazladır. 8 yıldır verdiğimiz ÖABT derslerinde kursa kaydolan öğrencilerin bu derslerde temellerinin genellikle zayıf olduğunu fark ettik. Bundan dolayı bu dersleri önce temel oluşturmak için eksiksiz işliyor, daha sonra uzmanlaştırmak için ikinci kez yeniden işliyoruz. Bu yöntem sayesinde öğrencilerimiz bu derslerde uzmanlaşmaktadır. Kursumuzda önce Kayhan Hoca tarafından yıl boyu sürecek ana anlatım yapılacak konuların bitirilmesinin ardından ek olarak  Hasan Onur Toprak tarafından tarafından soru ağırlıklı ikinci anlatım yapılacaktır.

Edebiyat ÖABT kursumuzda Alan eğitimi iki hoca anlatıyor çünkü bu ders içinde hem ÖYT temelli sorular hem de MEB müfredat soruları bulunuyor. Bu alanlar birbirinden farklı uzmanlık alanlarıdır ve ayrı uzmanlarca anlatılmalıdır. Kursumuzda bu alanları ayrı hocalar anlatmaktadır. Kursumuzda TDE alan eğitimi dersinde müfredat tabanlı sorulara hazırlık ile ilgili konuları Şahin Hoca anlatmaktadır. ÖYT tabanlı sorulara hazırlık konularını da Kayhan Duman anlatmaktadır.

Geçen yıl Alan eğitimi dersinde müfredat tabanlı soruları ve ÖYT tabanlı soruları ayrı ayrı hocalarımız işlemişti bu yıl yine aynı şekilde iki hoca işleyecek. 2024kursumuzda geçen seneden farklı olarak alan eğitimi dersine ayırdığımız ders saati sayısı 40’tan 80’e çıkardık.

Kasım ayının ilk haftası başlayacak. Konularımız mayıs sonu bitiyor ve soru kampı yapılıyor.

Canlı derslerde kontenjan sınırı vardır. Sınıflarımızın dolması halinde yeni kayıt alamıyoruz. Video paketlerde sınırlamamız bulunmamaktadır.

2022 ÖABT sorularını analiz ederek hazırlanmış bir yayın henüz çıkmadı, çıkması da aylar alır. 2021’de hazırlanmış kitaplarla 2022 ÖABT’ye hazırlanmak sağlıklı sonuç vermeyeceği için hocalarımız 2022 ÖABT’ye göre PDF ders notlarını güncellemektedir. Öğrencilerimiz panellerinden  PDF ders notlarını indirebilecek, istedikleri takdirde çıktı alabileceklerdir. Kursun ilk haftası bu ders notları panelinize yüklenecek. Dersleri takip ederken bu ders notlarından takip edebilirsiniz.

Sitemizden kredi kartınızla taksit yaptırabilirsiniz. Havale ile peşin ödemelerde yüzde 5 indirim yapılmaktadır. Kredi kartınız yoksa kredi kartsız 3 taksitle de alabilirsiniz. Bunun için 05055716508'den  bize ulaşabilirsiniz.

Hafta içi akşamları ÖABT, hafta sonu akşamları Eğitim bilimleri ve GK-GY canlı dersler yapılır (Canlı yayın). Yapılan dersler sisteme video olarak kaydedilir. Video ders alanlar ders bittikten sonra dersin videosunu izlerler. Canlı ders alanlar akşamları canlı yayına da katılabilirler. Canlı ders daha verimlidir. Hocalar canlı ders alanlarla dersi işledikleri için doğal olarak onlarla iletişim içerisinde olmaktadır.

Canlı ders öğrencileri ile video ders öğrencileri arasında Whatsapp Grupları, Online denemeler, sene sonu tekrar kampları PDF ders notu paylaşımı gibi konularda AYRIM YAPMIYORUZ. Canlı ders paketlerinin avantajı dersi hoca ile etkileşim halinde işliyor olmaktır.

Akşamları yapılan canlı derslerin videoları sisteme düşmektedir. Yeni yapılan 2023 dersleri izliyorsunuz yani

Mayıs sonunda konuları büyük ölçüde bitirmiş oluyoruz sonra ara vermeden tekrarlara ve soru çözümlerine başlıyoruz bu kamplar ÖABT gününe kadar sürüyor.

Web sitemizden hocalarımız, örnek dersler gibi pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

2024 sezonunda beyit şerhi için hem Türk Dili ve Edebiyatı hem de Türkçe Öğretmenliği sınıflarında ayrı bir ders oluşturduk. Dr. İlker Hayat tarafından verilecek bu ders tamamen divan edebiyatı uygulama dersi olarak programda yer alacaktır.

Konu anlatımlarım çizgimiz her zaman detaya yönelik oldu. Ancak bu detaylılık gereksiz detaydan uzaktır ve 2013’ten beri ÖABT dersi vermemizden dolayı yılların tecrübesiyle ÖSYM’yi çözmüş olmaktan kaynaklanıyor. Örneğin 2021 ÖABT’de Türkçe ÖABT dalındaki UZEM’ler arasında Umay sorusunu TDE ÖABT dalındaki kurslar arasında Ceyhûnî sorusunu tutturan tek kurstuk.

2022’de video sistemimizi değiştirdik. Videolar en geç canlı dersin bitiminden yaklaşlık 1 saat sonrasında sistemde yer alıyor.

10 Eylül'e kadar erken kayıt fiyatlarımız şu şekildedir:
TÜRKÇE ÖABT CANLI DERS: 3570TL
TÜRKÇE ÖABT VİDEO DERS: 3200 TL
 TDE ÖABT CANLI DERS 3570TL
TDE ÖABT VİDEO DERS 3200 TL
EĞİTİM BİLİMLERİ CANLI DERS: 1300 TL
EĞİTİM BİLİMLERİ VİDEO DERS: 1000 TL
GK – GY CANLI DERS: 1300 TL
GK-GY VİDEO DERS: 1000 TL
*KREDİ KARTIYLA SİTEMİZDEN SATIN ALABİLİRSİNİZ, KREDİ KARTINIZ YOKSA KARTSIZ TAKSİT SİSTEMİYLE KAYDOLABİLİRSİNİZ. KREDİ KARTSIZ ŞEKİLDE HAVALE İLE SATIN ALMAK İÇİN 05055716508’DEN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
ÜÇLÜ PAKETLERDE EK İNDİRİMLER İÇİN SİTEMİZDEN PAKETLERİ İNCELEYİNİZ.
*ONLİNE DENEMELER, HOCALARIN PDF DERS NOTLARI VE SENE SONU TEKRAR KAMPLARI BU FİYATA DÂHİLDİR.

 • DERSLER VE SAATLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR: 
 • DİVAN EDEBİYATI: 60 SAAT (ÖMÜR HOCA)

  GAZEL ŞERHİ 40 SAAT (DR. İLKER HAYAT)

  HALK EDEBİYATI: 55 SAAT (ÖMÜR HOCA)

  DİL BİLGİSİ VE GRAMER ÇÖZÜMLEMELERİ: 35 SAAT (KAYHAN HOCA)

  DİL BİLİM: 40 SAAT(ÖMÜR HOCA)

  DİL BİLİM: 2. ANLATIM (UMUT TETİK): 40 SAAT

  DÖRT TEMEL BECERİ VE ALAN EĞİTİMİ (ANA ANLATIM - KAYHAN DUMAN) : 75 SAAT

  ÇOCUK EDEBİYATI: 30 SAAT(ÖZLEM HOCA)

  YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ: 25 SAAT (KAYHAN DUMAN)

  YENİ TÜRK EDEBİYATI: 50 SAAT

  DÜNYA EDEBİYATI: 20 SAAT(UMUT TETİK)

  SENE SONU SORU KAMPI : EN AZ 100 SAAT

  Derslerin erişim, ÖABT yapılmasıyla sona ermektedir..

DERSLER KASIM AYINDA BAŞLAYACAKTIR.


KONULAR MAYIS SONUNDA BİTİRİLMİŞ OLMAKTADIR SONRASINDA SORU KAMPLARI YER ALMAKTADIR.(PAKETE DAHİL)

YAPILAN HER CANLI DERSTEN ORTALAMA 15 DAKİKA SONRA SİSTEME VİDEOSU DÜŞMEKTEDİR. BU YÖNÜYLE TÜRKİYE'DE EN HIZLI SİSTEME SAHİBİZ. VİDEOLARI İSTEDİĞİNİZ ZAMAN İSTEDİĞİNİZ KADAR YENİDEN İZLEYEBİLİYORSUNUZ.

VİDEOLARIMIZDA HIZLANDIRMA SEÇENEĞİMİZ MEVCUTTUR. DAHA AZ ZAMANDA DAHA FAZLA VİDEO İZLEYEBİLMENİZ İÇİN...

Kredi kartına 12, havale ile 3 taksitle alabilirsiniz. Üçlü paketlerde 4 taksit de yapabilirsiniz.

ÖABT, HAFTA İÇİ AKŞAM; GKGY, HAFTA SONU GÜNDÜZ; EĞİTİM BİLİMLERİ HAFTA SONU AKŞAM YAPILMAKTADIR.

CUMARTESİ PAZAR

10.00-15.00 ARASI GKGY DERSLERİ

18.00-23.00 ARASI EĞİTİM BİLİMLERİ DERSLERİ

HER SINIFA GÜNDE 2 VEYA 3 DERS SAATİ İŞLİYORUZ. AMACIMIZ YORMADAN VE BIKTIRMADAN İLERLEMEK.

DÖRT TEMEL BECERİ DERSİ KAYHAN HOCA TARAFINDAN İKİ DEFA İŞLENİYOR

ALAN EĞİTİMİ  DERSİ KAYHAN HOCA TARAFINDAN OLMAK ÜZERE İKİ DEFA İŞLENİYOR.

DİL BİLİM  DERSİ ÖMÜRHOCA VE UMUT HOCA TARAFINDAN OLMAK ÜZERE İKİ DEFA İŞLENİYOR.


SINAVIN 35 SORULUK KISMINA DENK GELEN BU İKİ DERSİ TEK SEFERDE  İŞLEMEK ÇOK RİSKLİDİR. BU DERSİ ANLAMAZSANIZ SINAVIN YARISI TEHLİKEYE GİRER. BUNDAN DOLAYI BAŞARI ORANINI ARTIRMAK İÇİN YILLARDIR BU TEKNİĞİ KULLANIYORUZ.

ŞU AN SON YAPILAN ÖABT'YE GÖRE ŞEKİLLENDİRİLMİŞ YENİ BASKI KİTAPLARIN YENİ SEZONA YETİŞMESİ ÇOK ZOR BİR İHTİMALDİR. ÖĞRENCİLERİMİZE ESKİDEN KALMA KİTAPLAR GÖNDERMİYORUZ. BUNDAN DOLAYI KURSUMUZDA HER HOCAMIZ PDF DERS İZLEME DEFTERLERİNİ SON ÖABT'YE GÖRE GÜNCELLEYİP  HAZIRLAMAKTADIR VE TEK DOSYA ŞEKLİNDE PANELE YÜKLEMEKTEDİR. ÖĞRENCİLERİMİZ PANELLERİNDEN HEM O DERSİN VİDEOLARINA HEM DE DERS NOTUNA ULAŞABİLMEKTEDİR. 

TDE ÖABT dersleri, hafta içi akşam saatlerinde yapılmaktadır. Dersler 19.30'da başlar. Günde 2 veya 4 ders yapılır. Her gün akşam ders işlenmektedir.

Pazartesi: Eski Türk Dili günü

Salı: Yeni Türk Edebiyatı günü

Çarşamba: Divan Edebiyatı ve Gazel Şerhi günü (4 ders yapılıyor)

Perşembe: Halk Edebiyatı günü

Cuma : Alan Eğitimi günü 

Türkçe ÖABT dersleri, hafta içi akşam saatlerinde yapılmaktadır. Dersler 19.00'da başlar. Günde 2 veya 4 ders yapılır. Her gün akşam ders işlenmektedir.

İlk haftadan ayrı gün ve derslerde hem dört temel beceri hem de alan eğitimi dersleri başlayacaktır. İlk haftadan başlayck dersler şunlardır:

- Dört Temel Beceri(Kayhan Duman)

- Alan Eğitimi(Kayhan Duman)

- Dil bilim(Umut Tetik, Ömür Hoca)

- Divan Edebiyatı(Ömür Hoca)

- Halk Edebiyatı(Ömür Hoca)

- Yeni Türk Edebiyatı(Asım Kara)


2014'te Uzaktan Eğitime başladığımızdan beri  bu konuda canlı ders ve video ders öğrencileri arasında ayrım yapmadık. Diğer pek çok uzaktan eğitimin aksine hem canlı hem de video ders öğrencilerimiz Whatsapp gruplarımıza alınıyor, hocaları etiketleyerek yapamadıkları soruları sorabiliyorlar.

Mayıs ayında konular büyük ölçüde bitirmiş oluyoruz. Geriye kalan zamanda soru kampı yapılmakta,  tekrar çalışmalarına yer verilmektedir.